Důvody, proč se vyhnout levným kopiim ovládačů z Číny (Aukro, Ebay, DX atd.) … Po několikaleté praxi s Wii konzoli jsem zjistil u většiny kopii ovládačů tyto rozdíly oproti originálům (ovládače jsem většinou zkoušel na mých nejoblíbenějších hrách a to Wii Sports Resort, s návštěvou například Wii Party, Wii Sports, Bomberman Land atd.)  : - Motion Plus : asi nejhorší  kopie ze všech typů ovládačů. U většiny kusů naprostá katastrofa. Ovládače se nepropojí s Wii, pokud se propojí, tak se často synchronizuji během hry , což třeba u stolního tenisu způsobuje nehratelnost této hry!!! Všimnul jsem si jedné zajímavosti, a to sice, že neoriginál Motion Plus lépe fungují s neoriginál Remote ovládačem (prostě některé kusy s originál nefungovali vůbec a s neoriginál ano i když se projevovaly chyby). Do dnes jsem si doma nechal asi 2-3 kusy těchto Motion Plus, abych mohl případným zájemcům předvést tyto chyby a doložit tak, že tu nepíší jen tak vymyšlené věci - Remote controller s funkci Motion Plus : oproti ovládačům bez motion plus má navíc nedostatky v této funkci. Nejsou tak znatelné jak u těch Motion Plus nádstavců, ale i u „remote s motion plus“ občas dochází k synchronizaci během hry, občas se ovládač jakoby sekne v určité poloze (u stolního tenisu prostě nepřehodíte pálku s backhandu na forehand atd. Nepříjemná vlastnost, ale projevuje se hlavně u hodně pohybově náročných her (tenis, různé hry s „mečem“ jako Red Steel 2, Legend of Zelda atd.), Dá se s tím hrát, ale není moc příjemné, když se to „sekne“ v důležitý moment hry - Remote controller (s i bez motion plus) :     - podstatně horší hlasový výstup z ovládače        - podstatně horší vibrace    - výrazně horší výdrž na stejně nabité baterie, tzn. budete častěji dobíjet nebo měnit baterie (dle mého odhadu je rozdíl ve výdrží na jedno nabití 20-30% času)    - i když ovládače vypadají stejně, jsou drobné rozdíly ve zpracování zadního krytu baterie, takže vám nebude pasovat zadní kryt z originálu na neoriginál a típ pádem vám na neoriginál většinou nebudou pasovat dobíjecí baterie integrované v zadním krytu. - Reklamace : originál ovládače v podstatě můžete reklamovat s platným záručním listem od Wii konzole (samozřejmě musí jít o stejnou barvu a stejný typ ovládačů – bez motionu plus, s motion plus jsou dva typy dle synchronizačního tlačítka). Čínské kopie vám nikdo nevyreklamuje, nebo vás prodejce odkáže na odeslání do Číny odkud vám přišly. Veškeré problémy, které jsem zde popsal, jsem ochotný kdykoli osobně předvést, aby to nevypadalo, že pomlouvám jen proto, abych se zbavil několika málo originál ovládačů, které zde nabízím. Mám na prodej i nové neoriginá ovládače, proto zde popisuji rozdíly, které jsem zjistil, aby si po koupi neoriginálu někdo nestěžoval, že jsem ho na tyto problémy neupozornil. Tyto problémy jsou popsané jen pro „čínské no-name“ kopie originálů, neplatí pro výrobky značek jako Speedlink, Hama atd. protože s těmito značkovými kopiemi nemám žádné zkušenosti.  
Na tomto videu jsou všechny ovládače padělky. Druhý z prava poznáte lehce už podle jiných nápisů. Pozor první dva z leva a černý, i když na první pohled vypadají jako originál, tak jde o padělky!!! Pokud byste vedle sebe dali originál a padělek, tak ty nápisy budou mírně odlišné (tloušťka písma). Originál nikdy nemá na zadním krytu žádnou nálepku. Nikdy nemá přes šroubky nějakou plombu. Všechny šroubky od Wii konzole, Remote Controller, Nunchuck, Motion Plus, Classic Controller mají vždy stejný tvar toho „Y“ pro šroubovák. Většina padělků má křížové šroubky a nebo „Y“ má mírně odlišný tvar. Pokud dáte vedle sebe originál a padělek, tak to lehce zjistíte. Žádný nový Remote Controller nemá na přední straně folii, pokud vám přijde s folii, jde 100% o padělek, ale prodejci už to ví a folii strhávají před odesláním.
Vlevo originál, vpravo padělek. - folie na předním krytu - plomba přes šroubky - jiný tvar šroubku - nálepka na zadním krytu a padělek krytu obvykle nepasuje na originál ovládač
Ukázka vzhledu čínských kopii. Pozor už i kopie se dělají s nápisy “Wii” a “Nintendo” včetně nápisu “Motion Plus INSIDE” (v pravo)!!! U těch s nápisy laik většinou nepozná rozdíl dle vzhledu!!!
Ukázka vzhledu čínských kopii. Pozor už i kopie se dělají s nápisy “Wii” a “Nintendo” více na videu Tyto ovládače zde nejsou vyobrazené,ale dle foto by vypadaly jako originál!!! U těch s nápisy laik většinou nepozná rozdíl dle vzhledu!!!